Війна - війні! Заява інтернаціоналістів у зв'язку із загрозою війни в Україні

ВІЙНА - ВІЙНІ!

ЖОДНОЇ КАПЛИ КРОВІ ЗА "НАЦІЮ"!

Боротьба за владу між олігархічними кланами України загрожує перерости в міжнародний військовий конфлікт. Російський капіталізм має намір скористатися переділом української державної влади для того, щоб реалізувати свої давні імперські і експансіоністські прагнення в Криму та на Сході України, де у нього є міцні економічні, фінансові та політичні інтереси.

На тлі близького чергового витка економічної кризи в Росії правлячий режим намагається, розпалюючи російський націоналізм, відвернути увагу трудящих від наростаючих соціально-економічних проблем, жебрацьких зарплат і пенсій, демонтажу доступної системи охорони здоров'я, освіти та інших соціальних служб. Під грім націоналістичної та войовничої риторики легше завершити формування корпоративної авторитарної держави, заснованої на реакційно-консервативних цінностях і репресивній політиці.

В Україні гостра економічна і політична криза призвела до посилення протиборства між "старими" і "новими" олігархічними кланами, й перші скористалися в тому числі і силами напіввійськових ультраправих і ультранаціоналістичних формувань для здійснення державного перевороту в Києві. Політична еліта Криму і Східної України не має наміру ділитися з черговими київськими правителями своєю владою і власністю і намагається спертися на допомогу з боку російської держави. Обидві сторони вдаються до нестримної націоналістичної істерії - відповідно, української та російської. Відбуваються збройні зіткнення, ллється кров. Свої інтереси й устремління у західних держав; їхнє втручання у конфлікт може призвести до Третьої світової війни.

Ворожі кліки панів, як завжди, змушують боротися за свої інтереси нас, простих людей - найманих працівників, безробітних, учнів, пенсіонерів... Годуючи нас націоналістичним дурманом, вони нацьковують нас одне на одного, змушуючи забути про наші справжні потреби і інтереси: ми не маємо і не можемо мати стосунку ні до яких їхніх "націй" - нас зараз хвилюють набагато більш життєві та нагальні проблеми: як звести кінці з кінцями при тому ладі, який вони встановили, щоб поневолювати і пригнічувати нас.

Не піддамося націоналістичному дурманові. Хай чорт забере їхні держави та "нації", прапори й пости! Це не наша війна, і ми не повинні на неї йти, сплачуючи своєю кров'ю їхні палаци, банківські рахунки та задоволення посидіти у м'яких кріслах влади. А якщо панство у Москві, Києві, Львові, Харкові, Донецьку та Сімферополі, у Вашингтоні та Брюсселі почне її, наш обов'язок - опиратися їй всіма доступними засобами!

НІ ВІЙНІ МІЖ НАРОДАМИ - НІ МИРУ МІЖ КЛАСАМИ!

КРАС- Російська секція Міжнародної асоціації трудящих

Інтернаціоналісти України, Росії, Молдови, Ізраїлю, Литви, Румунії, Польщі

Федерація анархістів Молдови

Фракція революційного соціалізму (Україна)

 

До декларації приєдналися:

Альянс робочої солідарності (Північна Америка)

Інтернаціоналісты з США, Ірландії, Нідерландів

Анархо-синдикалистская ініціатива Румунії

Лібертаріі Барселони

Ліві комуністи і інтернаціоналісти Еквадору, Перу, Домініканської Республіки, Мексики, Уругваю та Венесуели

Робітничо-комуністична ініціатива (Франції)

Лейчестерська група Анархістськой федерації (Британія)

Франкомовна Анархістське федерація

Інтернаціонал анархістських федерацій

Профспілка трудящих і прекарізованних Клермон-Феррана CNT-AIT (Франція)

"Світова революція" (Хорватія)

Лібертарний соціаліст (Єгипет)

libcom.org група

Мережа "World in Common"

Індустріальні робітники світу

Анархістська фракція Всесвітньої вненациональной асоціації

Бристольська група Анархістськой федерації (Британія)

Мережа анархо-синдикалістів (Хорватія)

Хамід Морадеi (libcom.org/tags/hamid-moradei)

"Пік соціальної дії" (Афіни, Греція)

Анархістська федерація - Регіональна мережа Південно-Східній Англії

Міжпрофесійні відділення Південної Флориди Індустріальних робітників світу (США)

Rosa Luxemburg Page (www.facebook.com/rosa.luksemburg)

Національна антиядерна мережу (Італія)

Анархіст з Англії

Круг "Класова альтернатива" (Італія)

Анархістська федерація Единбурга