Руки геть від праху анархіста Нестора Махно!

Ми, анархісти, що діють на території колишнього "Радянського Союзу" обурені наміром передати прах революціонера-анархіста Нестора Махно, похованого на паризькому кладовищі Пер-Лашез, нинішній владі України. Повернення праху Махно в його рідне Гуляй-поле можна було б вітати, якби ця дія не служило частиною брудної політичної гри реакційних сил.

Українська держава, яка офіційно проголосила своєю ідеологією войовничий націоналізм, вже не в перший раз намагається оголосити Махно "своїм". Влада неодноразово влаштовували націоналістичні шоу, в ході яких прагнуло уявити анархіста борцем за українську державність і націю. При цьому в сучасній Україні намагаються знищити будь-яку історичну революційну традицію, включаючи анархістську. Так, в Києві був знесений пам'ятник на честь революції 1905 р, в Одесі осквернили пам'ятник на честь повстання на броненосці "Потьомкін". У Києві та Одесі осквернили пам'ятники в пам'ять робітників, які загинули в боях проти контрреволюції в січні 1918 р. У Маріуполі знесений пам'ятник махновців Кузьмі Апатова. У Херсоні перейменована вулиця, названа на честь анархістів Сакко і Ванцетті...

Влада України офіційно оголосила "національним героєм" вождя націоналістів 1918-1921 рр. Петлюру, проти якого боролася армія Махна. Тисячі трудящих і анархістських активістів України впали в боротьбі з цим катом, які придушував трудовий народ і відмовився припинити геноцид українських євреїв в роки громадянської війни. Петлюра був страчений месником України, анархістом Самуїлом Шварцбардом, з яким Махно був дружний. Сьогодні в Україні Петлюрі споруджують пам'ятники, його ім'ям називаються вулиці міст, а його фізіономія красується на українських грошах ...

Повернення праху Махно в сучасну Україну, при панівної там реакційно-націоналістичної атмосфері неопетлюровщіни, означає передачу останків анархіста в руки його смертельних ворогів. Це стало б прямою образою пам'яті революціонера і тієї справи, за яку він боровся.

Таким же абсурдом стала б, наприклад, передача праху Махно властям Росії, які відкрито оголошують себе наступниками його найлютіших ворогів - білогвардійців і сталіністів.

Ми закликаємо анархістів Франції і всього світу протестувати проти депортації праху Махно з Франції. Анархіст Нестір Махно спочиває на кладовищі поряд з комунарами Парижа 1871 року. Це відповідає його революційним і інтернаціоналістським переконанням.

Не допустимо, щоб його останками заволоділи реакціонери, націоналісти і державники!

З пригнобленими проти гнобителів - завжди!

Слава Нестору Махно!

Слава анархії!

Російська регіональна секція Міжнародної асоціації работініков

Індивідуальні анархісти з України і Молдови

CNT-AIT, Париж